Gameplay ukázka ze hry ReAnimal od tvůrců Little Nightmares.


Tarsier Studios chystá svou novou hororovou plošinovku ReAnimal, který nám byl představen ke konci srpna na Gamescom. Nyní si hru můžeme detailněji vychutnat v 6 minut dlouhém gameplayi.
Příběh
Nový příběh klade důraz především na napětí a hustou atmosféru. Zavede nás na pekelný ostrov, z kterého musí utéct dva sourozenci. Ti se dobrovolně rozhodli projít peklem, aby zachránili své zmizelé přátele. Aby přežili, musejí spolupracovat a vsázet převážně na svůj rozum.




Gameplay
Gameplay začíná z ostra, kdy po našich dvou protagonistech jde obrovská ohavná dvouruká chlupatá stvůra se šesti pavoukovitými nohama. Akce bude opět hodně adrenalinová a děsivá, jelikož je vidět, že se hráč nesmí dopustit téměř žádné chyby, jinak to bude znamenat jeho konec. Kromě obrovských monster dostanou prostor i „lidské“ postavy velké jako naši protagonisté, kdy k jejich poražení bude zapotřebí spojit síly.
Velkou změnou prošla kamera. Nyní se nejedná o 2,5D plošinovku jako u Little Nightmares, kde celou hru (až na menší výjimky) vidíme scénu pouze z boku, ale tentokrát kamera střídá různé úhly. Díky tomu se ReAnimal odlišuje od svého předchůdce.
Atmosféra je neskutečná a dokázal bych ji přirovnat k PS2 hororovým titulům, které dnes už málokdy dokážou tvůrci ve svých moderních hrách vykreslit. Myslím si, že v této hře bude hlavně atmosféra tím hlavním důvodem, proč si ReAnimal zapamatujeme. Aspoň to tak mám já u retro hororových her z PS1 a převážně z PS2. 🙂
Moc se mi líbí práce se světlem a stíny, a rovněž je skvělé ozvučení. Hra sice se zvuky dost šetří, kdy např. kolikrát slyšíme jen dupání, praskání dřeva, lítání muchy, tříštící se sklo apod., ale vše zní neskutečně dobře.
Lokace se zde skládají převážně z rozbitých baráků, ale jemně připomínají gotický styl a filmy od Tima Burtona.
ReAnimal vypadá opravdu skvěle a nyní, díky detailnější prezentaci, se těším o mnoho více. Jediný, čeho se stále bojím, je UI druhé postavy, jelikož nyní má mít hra možnost co-opu. Ano, už Little Nightmares 2 měl druhého protagonistu s umělou inteligencí, která byla skvělá. Ovšem kvůli mé zkušenosti s co-op hrami vím, že málokdy se stává, že hra funguje skvěle jak v offline, tak v online režimu. Paradoxně ReAnimal na mě působí mnohem více jako Little Nightmares 3 než jako skutečný třetí díl od Supermassive Games.
